Vishay Vitramon VJ0603A221FLCAJ32
Part No.:
VJ0603A221FLCAJ32
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603A221FLCAJ32.pdf
Description:
CAP CER 220 PF 200V NP0(C0G) 060
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603A221FLCAJ32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603A221FLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A221FLCAJ32?
Image VJ0603A221FLCAJ32
Part Number VJ0603A221FLCAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)