Vishay Vitramon VJ0402A471KXJCW1BC
Part No.:
VJ0402A471KXJCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0402A471KXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 0402
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0402A471KXJCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0402A471KXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402A471KXJCW1BC?
Image VJ0402A471KXJCW1BC
Part Number VJ0402A471KXJCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)