Vishay Dale CRCW02011K47FKED
Part No.:
CRCW02011K47FKED
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW02011K47FKED.pdf
Description:
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW0201 e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.47 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CRCW02011K47FKED on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW02011K47FKED price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW02011K47FKED?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRCW02011K47FKED
Part Number CRCW02011K47FKED
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW0201 e3
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.47 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)