CRCW02011K47FKED.pdf
CRCW02011K47FKED.pdf
| Image |  |
| Part Number | CRCW02011K47FKED |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CRCW0201 e3 |
| Package/Case | 0201 (0603 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 1.47 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Composition | Thick Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 201 |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |