Vishay Sfernice CHP2010K7R50FNW
Part No.:
CHP2010K7R50FNW
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCHP2010K7R50FNW.pdf
Description:
CHP 2010 100PPM 7U5 1% N WP
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
CHP
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CHP2010K7R50FNW on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHP2010K7R50FNW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHP2010K7R50FNW?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHP2010K7R50FNW
Part Number CHP2010K7R50FNW
Manufacturer Vishay Sfernice
Series CHP
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 7.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)