CHP2010K7R50FNW.pdf
CHP2010K7R50FNW.pdf
| Image |  |
| Part Number | CHP2010K7R50FNW |
| Manufacturer | Vishay Sfernice |
| Series | CHP |
| Package/Case | 2010 (5025 Metric) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Resistance | 7.5 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 2010 |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.63mm) |