Amphenol Anytek VI1101500000G
Part No.:
VI1101500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudVI1101500000G.pdf
Description:
TERM BLK 11POS TOP ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
16 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order VI1101500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VI1101500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VI1101500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VI1101500000G.
Image VI1101500000G
Part Number VI1101500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 11
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 16 A
Voltage 300 V