Amphenol Anytek VI1021530000G
Part No.:
VI1021530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVI1021530000G.pdf
Description:
TERM BLK 10P TOP ENT 5.08MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
VI
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
16 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-28 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order VI1021530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VI1021530000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VI1021530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VI1021530000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VI1021530000G
Part Number VI1021530000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series VI
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 10
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 16 A
Voltage 300 V