Amphenol Anytek VF2272500000G
Part No.:
VF2272500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVF2272500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
VF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
11
Number of Levels:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
1. How to order VF2272500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VF2272500000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VF2272500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VF2272500000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VF2272500000G
Part Number VF2272500000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series VF
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions 22
Positions Per Level 11
Number of Levels 2
Pitch 0.197" (5.00mm)
Header Orientation Vertical
Plug Wire Entry -
Termination Style Solder
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C