Amphenol Anytek V81531500000G
Part No.:
V81531500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudV81531500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
V8
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Number of Levels:
1
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
180°
Termination Style:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
1. How to order V81531500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the V81531500000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V81531500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V81531500000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image V81531500000G
Part Number V81531500000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series V8
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Plug, Male Pins
Number of Positions 15
Positions Per Level 15
Number of Levels 1
Pitch 0.150" (3.81mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry 180°
Termination Style Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL 8 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 14-30 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C