Amphenol Anytek V50951520000G
Part No.:
V50951520000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudV50951520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 9POS 5.08MM
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
V5
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
9
Positions Per Level:
9
Number of Levels:
1
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting Type:
DIN Rail
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
1. How to order V50951520000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the V50951520000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V50951520000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V50951520000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image V50951520000G
Part Number V50951520000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series V5
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Receptacle, Male Pins
Number of Positions 9
Positions Per Level 9
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry -
Termination Style Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting Type DIN Rail
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL 12 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-30 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C