YAGEO UDT23A24L02
Part No.:
UDT23A24L02
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Chuangxin CloudUDT23A24L02.pdf
Description:
TVS ESD SOT-23 24V 48V
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
UDT23AXXL01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
USB
Capacitance @ Frequency:
0.8pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
Datasheet:
Chuangxin CloudUDT23A24L02.pdf
1. How to order UDT23A24L02 on Chuangxin Cloud?
3. Are the UDT23A24L02 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UDT23A24L02?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UDT23A24L02.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UDT23A24L02
Part Number UDT23A24L02
Manufacturer YAGEO
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series UDT23AXXL01
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications USB
Capacitance @ Frequency 0.8pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)