Comchip Technology TV50C330J-G
Part No.:
TV50C330J-G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C330J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
94.75A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C330J-G.pdf
1. How to order TV50C330J-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV50C330J-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV50C330J-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV50C330J-G.
Image TV50C330J-G TV50C330JB-G
Part Number TV50C330J-G TV50C330JB-G
Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 94.75A 94.75A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)