Comchip Technology TV50C300J-G
Part No.:
TV50C300J-G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C300J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
104.34A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C300J-G.pdf
1. How to order TV50C300J-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV50C300J-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV50C300J-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV50C300J-G.
Image TV50C300J-G TV50C300JB-G
Part Number TV50C300J-G TV50C300JB-G
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.34A 104.34A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)