Comchip Technology TV50C260J-G
Part No.:
TV50C260J-G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C260J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
119.95A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C260J-G.pdf
1. How to order TV50C260J-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV50C260J-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV50C260J-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV50C260J-G.
Image TV50C260J-G TV50C260JB-G
Part Number TV50C260J-G TV50C260JB-G
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 119.95A 119.95A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)