Comchip Technology TV50C240J-G
Part No.:
TV50C240J-G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C240J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.82A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C240J-G.pdf
1. How to order TV50C240J-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV50C240J-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV50C240J-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV50C240J-G.
Image TV50C240J-G TV50C240JB-G
Part Number TV50C240J-G TV50C240JB-G
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.82A 129.82A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)