Comchip Technology TV50C220J-G
Part No.:
TV50C220J-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C220J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
142.25A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C220J-G.pdf
1. How to order TV50C220J-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV50C220J-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV50C220J-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV50C220J-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TV50C220J-G TV50C220JB-G
Part Number TV50C220J-G TV50C220JB-G
Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 142.25A 142.25A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)