Comchip Technology TV50C200JB-G
Part No.:
TV50C200JB-G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV50C200JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155.86A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order TV50C200JB-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV50C200JB-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV50C200JB-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV50C200JB-G.
Image TV50C200JB-G
Part Number TV50C200JB-G
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 155.86A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)