Amphenol Anytek TV1331500000G
Part No.:
TV1331500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV1331500000G.pdf
Description:
TERM BLK 13POS 55DEG 3.81MM PCB
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-28 AWG
Datasheet:
1. How to order TV1331500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV1331500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV1331500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV1331500000G.
Image TV1331500000G
Part Number TV1331500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation 55° (125°) Angle with Board
Current 10 A
Voltage 300 V