Amphenol Anytek TV1251500000G
Part No.:
TV1251500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTV1251500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK 12POS 55DEG 5MM PCB
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
14-26 AWG
Datasheet:
1. How to order TV1251500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV1251500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV1251500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV1251500000G.
Image TV1251500000G
Part Number TV1251500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 12
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation 55° (125°) Angle with Board
Current 10 A
Voltage 300 V