Comchip Technology TV06B130JB-G
Part No.:
TV06B130JB-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudTV06B130JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.91A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order TV06B130JB-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV06B130JB-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV06B130JB-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV06B130JB-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TV06B130JB-HF TV06B130JB-G
Part Number TV06B130JB-HF TV06B130JB-G
Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.91A 27.91A
Power - Peak Pulse 600W 600W