Comchip Technology TV04A150JB-G
Part No.:
TV04A150JB-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudTV04A150JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.39A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order TV04A150JB-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TV04A150JB-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV04A150JB-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV04A150JB-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TV04A150JB-G TV04A150JB-HF
Part Number TV04A150JB-G TV04A150JB-HF
Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.39A 16.39A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)