Taiwan Semiconductor Corporation TST20L200CW
Part No.:
TST20L200CW
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Single Diodes
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Chuangxin CloudTST20L200CW.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO220AB
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
990 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220AB
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
Chuangxin CloudTST20L200CW.pdf
1. How to order TST20L200CW on Chuangxin Cloud?
3. Are the TST20L200CW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TST20L200CW?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TST20L200CW.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TST20L200CW
Part Number TST20L200CW
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package/Case TO-220-3
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 990 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package TO-220AB
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C