TSSW3U60.pdf
TSSW3U60.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSSW3U60.
| Image |  |
| Part Number | TSSW3U60H | TSSW3U60 | TSSW3U60 RVG | TSSW3U60HRVG |
| Series | - | - | - | - |
| Package/Case | SOD-123W | SOD-123W | SOD-123W | SOD-123W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Technology | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 60 V | 1 mA @ 60 V | 1 mA @ 60 V | 1 mA @ 60 V |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOD-123W | SOD-123W | SOD-123W | SOD-123W |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C | -55°C ~ 150°C | -55°C ~ 150°C | -55°C ~ 150°C |