Taiwan Semiconductor Corporation TSF30H200C
Part No.:
TSF30H200C
Datasheet:
Chuangxin CloudTSF30H200C.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
920 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
Chuangxin CloudTSF30H200C.pdf
1. How to order TSF30H200C on Chuangxin Cloud?
3. Are the TSF30H200C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSF30H200C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSF30H200C.
7.How to contact us to get technical supports, such as TSF30H200C pin diagram, TSF30H200C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSF30H200C
Part Number TSF30H200C
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 920 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C