Taiwan Semiconductor Corporation TSF20L100C
Part No.:
TSF20L100C
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Chuangxin CloudTSF20L100C.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
860 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ITO-220AB
Datasheet:
Chuangxin CloudTSF20L100C.pdf
1. How to order TSF20L100C on Chuangxin Cloud?
3. Are the TSF20L100C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSF20L100C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSF20L100C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TSF20L100C pin diagram, TSF20L100C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSF20L100C
Part Number TSF20L100C
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 860 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C