Taiwan Semiconductor Corporation TSF15L60CW
Part No.:
TSF15L60CW
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Chuangxin CloudTSF15L60CW.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTTKY 60V ITO220AB
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
60 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
7.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 7.5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ITO-220AB
Datasheet:
Chuangxin CloudTSF15L60CW.pdf
1. How to order TSF15L60CW on Chuangxin Cloud?
3. Are the TSF15L60CW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSF15L60CW?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSF15L60CW.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TSF15L60CW pin diagram, TSF15L60CW datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSF15L60CW
Part Number TSF15L60CW
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 7.5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C