Amphenol Anytek TS12A18D0000G
Part No.:
TS12A18D0000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTS12A18D0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
270°
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TS12A18D0000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TS12A18D0000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TS12A18D0000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TS12A18D0000G.
Image TS12A18D0000G
Part Number TS12A18D0000G
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry 270°
Voltage - IEC -
Current - UL 15 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² 0.2-2.5mm²
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 115°C