Amphenol Anytek TS11A15B0000G
Part No.:
TS11A15B0000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTS11A15B0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
270°
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TS11A15B0000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TS11A15B0000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TS11A15B0000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TS11A15B0000G.
Image TS11A15B0000G
Part Number TS11A15B0000G
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry 270°
Voltage - IEC -
Current - UL 15 A
Voltage - UL 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C