Amphenol Anytek TS11A10B0000G
Part No.:
TS11A10B0000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTS11A10B0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.5MM
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
TS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Number of Levels:
1
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
270°
Termination Style:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.2-2.5mm²
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
1. How to order TS11A10B0000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TS11A10B0000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TS11A10B0000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TS11A10B0000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TS11A10B0000G
Part Number TS11A10B0000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series TS
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 11
Positions Per Level 11
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry 270°
Termination Style Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL 15 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² 0.2-2.5mm²
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 115°C