Amphenol Anytek TS10A15D0000G
Part No.:
TS10A15D0000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTS10A15D0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
270°
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TS10A15D0000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TS10A15D0000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TS10A15D0000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TS10A15D0000G.
Image TS10A15D0000G
Part Number TS10A15D0000G
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry 270°
Voltage - IEC -
Current - UL 15 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² 0.2-2.5mm²
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C