Littelfuse Inc. TPSMF4L45A
Part No.:
TPSMF4L45A
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMF4L45A.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123FL
Package/Case:
SOD-123F
Series:
TPSMF4L
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMF4L45A.pdf
1. How to order TPSMF4L45A on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMF4L45A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMF4L45A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMF4L45A.
7.How to contact us to get technical supports, such as TPSMF4L45A pin diagram, TPSMF4L45A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMF4L45A
Part Number TPSMF4L45A
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F
Series TPSMF4L
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)