Littelfuse Inc. TPSMB51A-VR
Part No.:
TPSMB51A-VR
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB51A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214 TR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB51A-VR.pdf
1. How to order TPSMB51A-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB51A-VR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB51A-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB51A-VR.
Image TPSMB51A-VR TPSMB51A
Part Number TPSMB51A-VR TPSMB51A
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.3A 7.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) -65°C ~ 175°C (TJ)