Littelfuse Inc. TPSMB45A-VR
Part No.:
TPSMB45A-VR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB45A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214 TR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
TPSMB-VR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB45A-VR.pdf
1. How to order TPSMB45A-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB45A-VR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB45A-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB45A-VR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMB45A-VR
Part Number TPSMB45A-VR
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series TPSMB-VR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)