Littelfuse Inc. TPSMB28A-VR
Part No.:
TPSMB28A-VR
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB28A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214 TR
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
TPSMB-VR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB28A-VR.pdf
1. How to order TPSMB28A-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB28A-VR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB28A-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB28A-VR.
Image TPSMB28A-VR
Part Number TPSMB28A-VR
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series TPSMB-VR
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.3A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)