Littelfuse Inc. TPSMB26CA-VR
Part No.:
TPSMB26CA-VR
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB26CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1V DO214AA TR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order TPSMB26CA-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB26CA-VR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB26CA-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB26CA-VR.
Image TPSMB26CA-VR
Part Number TPSMB26CA-VR
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series TPSMB-VR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)