Littelfuse Inc. TPSMB20CA-VR
Part No.:
TPSMB20CA-VR
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB20CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214 TR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order TPSMB20CA-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB20CA-VR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB20CA-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB20CA-VR.
Image TPSMB20CA-VR TPSMB20CA
Part Number TPSMB20CA-VR TPSMB20CA
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A 18.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) -65°C ~ 175°C (TJ)