Littelfuse Inc. TPSMB13A-VR
Part No.:
TPSMB13A-VR
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB13A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214 TR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB13A-VR.pdf
1. How to order TPSMB13A-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB13A-VR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB13A-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB13A-VR.
Image TPSMB13A-VR TPSMB13A
Part Number TPSMB13A-VR TPSMB13A
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A 28A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) -65°C ~ 175°C (TJ)