Littelfuse Inc. TPSMB12A-VR
Part No.:
TPSMB12A-VR
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB12A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214 TR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB12A-VR.pdf
1. How to order TPSMB12A-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB12A-VR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB12A-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB12A-VR.
Image TPSMB12A TPSMB12A-VR
Part Number TPSMB12A TPSMB12A-VR
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A 30.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) -65°C ~ 175°C (TJ)