Littelfuse Inc. TPSMB110A-VR
Part No.:
TPSMB110A-VR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMB110A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214 TR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
TPSMB-VR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
1. How to order TPSMB110A-VR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMB110A-VR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMB110A-VR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMB110A-VR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMB110A TPSMB110A-VR
Part Number TPSMB110A TPSMB110A-VR
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series TPSMB-VR TPSMB-VR
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)