Littelfuse Inc. TPSMA6L14A
Part No.:
TPSMA6L14A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMA6L14A.pdf
Description:
TVS SMAF 14V 600W UNIDIR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
TPSMA6L
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
DO-221AC
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMA6L14A.pdf
1. How to order TPSMA6L14A on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMA6L14A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMA6L14A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMA6L14A.
7.How to contact us to get technical supports, such as TPSMA6L14A pin diagram, TPSMA6L14A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA6L14A
Part Number TPSMA6L14A
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Series TPSMA6L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.9A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)