Littelfuse Inc. TPSMA6L11A
Part No.:
TPSMA6L11A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMA6L11A.pdf
Description:
TVS SMAF 11V 600W UNIDIR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
TPSMA6L
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
DO-221AC
Datasheet:
Chuangxin CloudTPSMA6L11A.pdf
1. How to order TPSMA6L11A on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPSMA6L11A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSMA6L11A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPSMA6L11A.
7.How to contact us to get technical supports, such as TPSMA6L11A pin diagram, TPSMA6L11A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA6L11A
Part Number TPSMA6L11A
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Series TPSMA6L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)