Texas Instruments TPS7A10105PDSER
Part No.:
TPS7A10105PDSER
Package:
6-WFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudTPS7A10105PDSER.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.05V 300MA 6WSON
Package/Case:
6-WFDFN
Voltage - Input (Max):
3.3V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.05V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.09V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
2.6 µA
Current - Supply (Max):
9 µA
PSRR:
60dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
6-WSON (1.5x1.5)
Datasheet:
1. How to order TPS7A10105PDSER on Chuangxin Cloud?
3. Are the TPS7A10105PDSER price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPS7A10105PDSER?
Image TPS7A10105PDSER
Part Number TPS7A10105PDSER
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Package/Case 6-WFDFN
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 3.3V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.09V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 2.6 µA
Current - Supply (Max) 9 µA
PSRR 60dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)