Vishay Dale TNPW121098K8BEEN
Part No.:
TNPW121098K8BEEN
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW121098K8BEEN.pdf
Description:
RES 98.8K OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
98.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW121098K8BEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW121098K8BEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121098K8BEEN?
Image TNPW121098K8BEEN
Part Number TNPW121098K8BEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 98.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)