Vishay Dale TNPW1210750RBETA
Part No.:
TNPW1210750RBETA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1210750RBETA.pdf
Description:
RES 750 OHM 0.1% 1/3W 1210
Series:
TNPW
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW1210750RBETA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1210750RBETA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210750RBETA?
Image TNPW1210750RBETA
Part Number TNPW1210750RBETA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)