Vishay Dale TNPW12103K48BEEN
Part No.:
TNPW12103K48BEEN
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW12103K48BEEN.pdf
Description:
RES 3.48K OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW12103K48BEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW12103K48BEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW12103K48BEEN?
Image TNPW12103K48BEEN
Part Number TNPW12103K48BEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Product Status Active
Resistance 3.48 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)