Vishay Dale TNPW1210360RBEEN
Part No.:
TNPW1210360RBEEN
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1210360RBEEN.pdf
Description:
RES 360 OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW1210360RBEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1210360RBEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210360RBEEN?
Image TNPW1210360RBEEN
Part Number TNPW1210360RBEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 360 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)