Vishay Dale TNPW12102K37BEEN
Part No.:
TNPW12102K37BEEN
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW12102K37BEEN.pdf
Description:
RES 2.37K OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
2.37 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW12102K37BEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW12102K37BEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW12102K37BEEN?
Image TNPW12102K37BEEN
Part Number TNPW12102K37BEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.37 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)