Vishay Dale TNPW121027K0BEEN
Part No.:
TNPW121027K0BEEN
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW121027K0BEEN.pdf
Description:
RES 27K OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW121027K0BEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW121027K0BEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121027K0BEEN?
Image TNPW121027K0BEEN
Part Number TNPW121027K0BEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Product Status Active
Resistance 27 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)