Vishay Dale TNPW1210220RBEEN
Part No.:
TNPW1210220RBEEN
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1210220RBEEN.pdf
Description:
RES 220 OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW1210220RBEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1210220RBEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210220RBEEN?
Image TNPW1210220RBEEN
Part Number TNPW1210220RBEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)